Strona główna > Akcesoria dla graczy > Co gracz powinien dokupić do konsoli i PC?

Komputer o dużej mocy lub nowoczesna konsola to pierwszy krok do świata ekscytujących gier komputerowych z wyjątkową grafiką. Pierwszy, ale nie wystarczający. Do czerpania odpowiedniej satysfakcji z gier potrzebne są dodatkowe akcesoria, które mogą Stanowic znakomity pomysł na prezent dla kogoś bliskiego lub po prostu dla siebie. Na pewno jest nam potrzebny komputer lub konsola, na pewno potrzebujemy ekranu monitora lub telewizora, ale lista wszystkich dostępnych na rynku gadżetów jest bardzo długa. Nie wszystkie oczywiście warto kupować.

Headset

Na dzisiaj jednym z najważniejszych elementów jest headset, czyli słuchawki z mikrofonem umożliwiające wygodne komunikowanie się graczy między sobą. Jest to element równie przydatny na konsolach i zastępowanie go najprostszymi słuchawkami naprawdę nie jest dobrym rozwiązaniem. Korzystając ze słuchawek „pchełek” stracimy bardzo dużo z jakości rozgrywki. Dobre, duże słuchawki to lepsze wrażenia audio z rozgrywki, jak również możliwość zdobycia przewagi nad innymi graczami w grach wieloosobowych. Przewagą będzie to, że będziemy w stałym kontakcie z graczami z naszej drużyny, a dodatkowo przewagę będzie zapewniało także to, że będziemy mieli szansę na usłyszenie wroga zanim go zobaczymy. Przeciwnik też jest w stanie wsłuchiwać się w nasze kroki w celu ustalenia naszej pozycji, więc przewaga w tym aspekcie może okazać się bardzo ważna.

Kincet

Jeśli posiadamy konsolę Xbox, powinniśmy się zastanowić nad zakupem kontrolera ruchu Kinect. Dzięki niemu jesteśmy w stanie sterować grą poprzez głos i ruchy, a kontrolerem staje się tak naprawdę nasze ciało. Jest to świetne rozwiązanie do zabawy w grupie i do tego pomysł na poprawę kondycji fizycznej.

Playstation Camera

Jeśli z kolei posiadamy konsolę od Sony, rozwiązaniem dla nas może być PlayStation Camera. Działa w podobny sposób do urządzenia Kinect, ale posiada konsola​także dodatkowe funkcje, jak na przykład rozpoznawanie gracza po tworzy. Co więcej, jest przygotowana do współpracy z goglami wirtualnej rzeczywistości.

Gogle VR

W sklepach znajdujemy coraz więcej propozycji gogli wirtualnej rzeczywistości. W momencie pisania tego tekstu największe sukcesy święcą HTC Vive oraz Oculus rift. Swoją wersję gogli ma też Sony. Imersja z goglami jest nieporównywalna z niczym innym.

Klawiatura i mysz

Klawiatura i mysz to podstawowe narzędzia gracza grającego na komputerze. To za ich sprawą będziemy się poruszać i wykonywać wszystkie czynności. Dlatego warto zainwestować w sprzęt przeznaczony specjalnie do gry.