Strona główna > Akcesoria dla graczy > Headset - idealne rozwiązanie dla gracza

Słuchawki dla gracza to zagadnienie, któremu poświęca się wiele uwagi, a i tak trudno nie oprzeć się wrażeniu, że ciągle nie powiedziało się wszystkiego na ich temat. Tak samo urządzenie, jak i dźwięk, który generuje, można opisać bazując na dziesiątkach parametrów i cech. Oczywiście, niektóre z nich i tak są intuicyjne, a na wybór często mają wpływ przede wszystkim preferencje osobiste, które niejednokrotnie mogą wydawać się dość zaskakujące.

Jeśli zakup ma usatysfakcjonować gracza, najlepiej postawić nie tyle na same słuchawki, ile na tak zwany headset, czyli zestaw, na który składają się zarówno słuchawki, jak i mikrofon. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza wówczas, gdy decydujemy się grać w gry wieloosobowe kładące szczególny nacisk na to, aby drużyna była zgrana. To właśnie dobre zrozumienie pomiędzy członkami drużyny bardzo często przesądza o ich sukcesie, a bez szybkiej, sprawnej i odbywającej się bez zakłóceń komunikacji, nie może być o nim mowy.

Podczas rozgrywki gracze porozumiewają się ze sobą na wiele sposobów, najczęściej jednak zastosowanie znajdują komunikatory głosowe takie, jak Skype. Producenci sprzętu komputerowego przeznaczonego dla graczy mają tego świadomość, zestawy, w których słuchawki występują w połączeniu z mikrofonem, headset​stają się więc codziennością. Możliwość prowadzenia rozmowy w trakcie gry przyczynia się do tego, że kolejne działania są coraz bardziej efektywne. Trudno dziwić się więc, że osoby, które przekonały się o jej zaletach, chcą ją maksymalnie usprawnić.

Gdy zastanawiamy się nad cechami idealnych słuchawek dla graczy, nie możemy zapomnieć o znaczeniu, jakie ma ich wygoda. Jeśli dany model nie układa się dobrze na głowie gracza, a korzystanie z niego nie jest komfortowe, nie ma mowy o czerpaniu przyjemności z grania i nawet najlepsze parametry nie są tego w stanie zmienić. Oczywiście, istnieją rozwiązania, które gwarantują nam, że regulacja zakończy się sukcesem. W tym kontekście warto wspomnieć choćby o szerokim zakresie regulacji paska oraz o miękkich, wykonanych z solidnego materiału nausznicach. Pałąk to kolejny element słuchawek przeznaczonych dla gracza, którego znaczenia nie można przecenić. To właśnie on pozwala zarówno na ich regulowanie, jak i na lepsze dopasowanie ich do głowy. Odpowiada też za utrzymanie słuchawek we właściwej pozycji tak, że korzystanie z nich nam nie przeszkadza, a jednocześnie nie musimy przejmować się bolesnymi odciskami. Przy zakupie słuchawek warto też zainteresować się ich kablem. Duże znaczenie powinna mieć przy tym nie tylko jego długość, ale i staranność wykonania.