Strona główna > Akcesoria dla graczy > Fotel gamingowy do grania i pracy przy komputerze

Zarówno hobbystyczne granie, jak i praca przy komputerze zajmują zwykle wiele godzin. Jeśli codziennie spędzamy sporo czasu, siedząc w fotelu przed ekranem, warto pomyśleć o zapewnieniu sobie dobrych, wygodnych i zdrowych warunków. Fotele gamingowe pozwalają ochronić układ ruchu przed uszkodzeniami, związanymi z długim zajmowaniem niewygodnej pozycji. Czym się charakteryzują i jak wybrać najlepszy?

Czym jest fotel gamingowy?

Zestaw zapalonego gracza to dziś nie tylko dobry komputer i nowe gry wiodących producentów. Wielu nastolatków i dorosłych inwestuje w odpowiednie myszy, klawiatury, głośniki, biurka, czy wreszcie fotele, by jeszcze bardziej komfortowo spędzać czas na ulubionej rozrywce. Długie godziny spędzane regularnie na graniu zawsze odbijają się na zdrowiu układu kostno-stawowego. Odpowiedni fotel daje jednak szansę na zminimalizowanie tego destrukcyjnego wpływu. Fotele powstały niejako w odpowiedni na najnowsze dane, według których aż 80% dzieci cierpi na płaskostopie, nastolatkowie mają krzywe kręgosłupy i kolana. Winą obarcza się zmianę trybu życia na głównie siedzący. To także kwestia nieodpowiednich siedzisk, zbyt niskich oparć, nawykowego przyjmowania złej postawy przed monitorem. Jaki fotel warto wybrać, by zapobiec choć w pewnej stopniu tym problemom?

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Każdy fotel do biurka i pracy przy komputerze musi pozwalać na regulację wysokości siedziska. Ręce powinny zawsze znajdować się na wysokości klawiatury. Istotne są także podłokietniki, by łokcie podczas obsługi klawiatury nie „wisiały” w powietrzu. Fotele gamingowe posiadają podłokietniki regulowane w dwóch płaszczyznach – góra-dół oraz przód-tył. Na przykład fotel Mugello marki Arozzi pozwala na regulowanie każdego podłokietnika osobno. To z kolei pozwala przybrać możliwie najlepszą, dostosowaną do naszej sylwetki pozycję przed komputerem. Fotel gamingowy jest także odpowiednio wyprofilowany, by wygodnie podpierać sylwetkę w możliwie naturalnej pozycji.

Odpowiedni model

Choć każdy odpowiednio wykonany fotel do siedzenia przy biurku powinien zapewnić komfort i bezpieczeństwo dla sylwetki, wiele osób decyduje się na specjalne fotele dla graczy. Rozwiązań jest mnóstwo, coraz więcej pojawia się także firm produkujących takie fotele. To między innymi firma Akracing, która stale tworzy fotele idealnie dopasowane go potrzeb gracza i wykonane z niezwykłą starannością. Taki fotel stanowi jednak wydatek powyżej tysiąca złotych, na który nie każdy może sobie pozwolić. Szwedzki producent stworzył nieco tańszy model o równie świetnych parametrach – Torretta. Jego elementem są poduszki pilnujące prawidłowego położenia odcinka lędźwiowego i szyjnego kręgosłupa. Niezależnie od tego, jak dobry jest fotel, nie należy jednak przesadzać z ilością czasu spędzanego na graniu – nawet najlepszy model nie zastąpi regularnego ruchu i nie sprawi, że kilkanaście godzin dziennie w pozycji siedzącej stanie się zdrowe.

 

 

 

http://tesco.okazjum.pl/gdansk/