Strona główna > Akcesoria dla graczy > Jak wybrać fotel dla gracza?

Gdy przed komputerem spędzamy przynajmniej kilka godzin dziennie uczestnicząc w tym czasie w starciach z innymi graczami, musimy liczyć się z tym, że w pewnym momencie stanie się to sporym wyzwaniem dla naszego organizmu. Konsekwencją takiego stanu rzeczy mogą być zarówno bóle kręgosłupa, jak i te odczuwane w nadgarstkach. Na szczęście, tego rodzaju nieprzyjemne konsekwencje są możliwe do uniknięcia, jeśli będziemy przestrzegać kilku wskazówek odnoszących się do pracy przy komputerze. Jedna z nich dotyczy zakupu fotela, który będzie odznaczał się ergonomią i pomoże w zapewnieniu gry w komfortowych warunkach nawet, jeśli będzie ona prowadzona przez dłuższy czas. Czy zatem fotel gamingowy różni się od klasycznego krzesła?

W pierwszej kolejności wypada zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany, choć bardziej precyzyjne wydaje się mówienie w jego kontekście nie o materiale, ale o materiałach, z których wykonane są jego poszczególne elementy. Najczęściej mamy w tym kontekście do czynienia z odporną na ścieranie syntetyczną tkaniną typu micro, choć często pojawia się też eko skóra, relatywnie tania, choć jednocześnie szybko przecierająca się i przylepiająca się do skóry, fotel dla gamera​co potrafi być szczególnie nieprzyjemne w czasie upalnych dni. Popularna jest też przyjemna w dotyku wełna oraz naturalna bawełna – trudna w czyszczeniu, ale wysoko ceniona ze względu na to, że ułatwia skórze oddychanie.

Jeśli stawiamy na fotel dla gracza, który ma być rozwiązaniem funkcjonalnym, nie powinniśmy zapominać o tym, że ważnym elementem jego wyposażenia jest oparcie. Fotel powinien umożliwiać ułożenie kręgosłupa tak, aby przypominał on literę „s”, musi też gwarantować graczowi właściwe podparcie. Nie wolno też zapominać o zagłówku jako o ważnym elemencie wyposażenia fotela, ten pozwala bowiem na chwilowe odprężenie niezbędne pomiędzy kolejnymi rundami rozgrywki. Ważnym elementem jest też możliwość regulowania niemal każdej części fotela. Tu na pierwszy plan wysuwa się regulowanie wysokości oparcia, choć nie bez znaczenia jest też regulacja odchylenia, wyjątkowo ważna zwłaszcza wówczas, gdy mamy do czynienia z wielogodzinną pracą przed komputerem. Dobrze jest też upewnić się, że fotel pozwoli nam na regulowanie profilu oparcia oraz głębokości odciska. Nie wolno też pomijać znaczenia tak zwanego mechanizmu synchro. Pojawia się on przede wszystkim w droższych modelach i sprawia, że możliwa staje się automatyczna synchronizacja tak siedziska, jak i samego oparcia. W sprzedaży dostępne są dziś również tak zwane fotele multimedialne.