Strona główna > Akcesoria dla graczy > Jaką wybrać konsolę Xbox czy Playstation?

Konsola to gier to dobry pomysł na gadżet, który pozwoli dobrze spędzać czas. Konsole mają ten sam cel, jednak będą różniły się przeznaczeniem. Wszystko zależy od tego co bardziej się ceni. Czy ważna będzie większa wydajność czy lepiej więcej gier. Warto więc sprawdzić porównanie między konsolami Xbox i Playstation

Starcie tytanów

Xbox to pierwsza konsola przygotowana przez Microsoft. Natomiast Playstation to konsola przygotowywana przez firmę Sony. Od lat toczą one między sobą wojnę o klienta. Na przestrzeni lat zmienił się rynek i dominacja tych sprzętów. Pierwsza konsola Xbox pojawiła się na rynku w 2001 w USA i rok później na całym świecie. W 2005 pojawił się Xbox 360 a 8 lat później Xbox One w dwóch wersjach.

  • Xbox One S –  urządzenie ma procesor 8 rdzeni od AMD. Dodatkowo 8GB RAM, układ graficzny 1,40TFLOPS. Można ją użytkować w pionie. Mała, lekka, stworzona dla fanów rozrywki cyfrowej. Dzięki temu, że ma napęd Blue-Ray odczytać można filmy w wysokiej rozdzielczości. W kwestii dysku twardego są trzy opcje od 500 GB do 2 TB.
  • Xbox One X – to droższy model od Microsoft. Mocniejszy procesor z wyższym taktowanym zegarem, większa pamięć ram bo 12 GB i grafika z wydajnością 6TFLOPS. Jeśli ktoś ceni sobie największe detale w trakcie rozgrywki to będzie dla niego właściwy sprzęt.

Oferta

Playstation Konsola pojawiła się na rynku w 1994 roku. Pierwsze egzemplarze pojawiły się w japoni. Na rynku są pierwotne wersje PS4 Slim oraz PS 4 PRO. Podstawowy model to PS4, który ma spore grono zwolenników.

  • Playstation 4 Slim – to zmniejszona wersja podstawowego sprzętu. Świetnie wygląda i na pewno będzie pasować do wystroju. Matowa pozbawiona elementów błyszczących obudowa. Model zużywa mniej energii, otrzymuje dysk 500 GB i pamięć ram 8GB na procesorze AMD.
  • Playstation 4 Pro -  to najbardziej wydajna, najmocniejsza konsola na rynku. Rozdzielczość HD od 1080p do 1440p. Ulepszona jest technologia, która pozwala zwiększyć rozdzielczość gry do 4K. wybrane gry mogą być wyświetlane w rozdzielczości 2160p. Pamięć RAM 8GB, procesor 8-rdzeniowy x 86-64 AMD Jaguar, układ graficzny AMD Raedon, 4.20 TFLOPS

xbox one

Jaką konsolę wybrać?

Konsole między sobą różnią się bibliotek gier, parametrami, grami na wyłączność i również ceną. Wszystko zależy od preferencji, tego czego oczekuje się od sprzętu i ile chce się na taki sprzęt wydać. Jeśli ktoś chce wysokiej jakości jeśli chodzi o grafikę i korzysta z jakości HDR albo rozdzielczości 4K to dla niego właściwy będzie sprzęt od Sony. Xbox natomiast stanowi domowe centrum rozrywki, ponieważ gwarantuje konsole i jednocześnie napęd Blue-ray. Dzięki temu można odtwarzać różne płyty na takim urządzeniu. Jeśli ktoś nie chce na gwałt kupować urządzenia to można również zdecydować się na chwilę czekania i urządzenia Playstation 5 bądź też nowej generacji konsolę Xbokx Series X. Nowe urządzenia od znanych producentów mają pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku.