Strona główna > Akcesoria dla graczy > Przegląd najciekawszych akcesoriów dla graczy

Akcesoria dla graczy cieszą się coraz większą popularnością, gdybyśmy zaś mieli wskazać na te z nich, którym warto zainteresować się w pierwszej kolejności, z pewnością byłaby nim klawiatura. Owszem, początkujący gracze mają tendencję do umniejszania jej znaczenia, trudno bowiem znaleźć taka, którą nie dałoby się sterować. Nie mija jednak wiele czasu, a osoby początkowo powątpiewające w jej znaczenie przekonują się o tym, że nie mają racji. Klawiatura stworzona z myślą o graczach charakteryzuje się przede wszystkim tym, że wszystkie ważne funkcje znajdują się w zasięgu ręki. Jej niekwestionowanym atutem jest jednak również większa dokładność, lepsza szybkość reakcji, a przede wszystkim – ergonomiczność, której nie można nie docenić podczas najbardziej angażujących rozgrywek.

Oczywiście, nie każde rozwiązanie promowane jako idealne dla graczy jest takim w rzeczywistości, nie brakuje bowiem firm, które odkrywają koniunkturę i starają mysz dla gracza​się wykorzystać ją na swoją korzyść. Jeszcze przed dokonaniem zakupu warto więc zwrócić uwagę nie tylko na rozmiary, ale i na wielkość i rozkład klawiszy, może się bowiem okazać, że niektóre przyciski są przesadnie ściśnięte albo na tyle małe, że korzystanie z nich w precyzyjny sposób w ferworze walki nie jest możliwe. Dobrze jest też upewnić się, że klawiatura posiada dodatkowe klawisze, te bowiem pozwalają na przypisanie im i zaprogramowanie określonych funkcji lub kombinacji klawiszy. Jeśli doda się do tego spersonalizowaną myszkę może okazać się, że sterowanie w grze staje się jeszcze bardziej intuicyjne i czytelne. Kolejną ważną cechą jest ułatwiające nocne granie podświetlenie oraz możliwość obsługiwania jednocześnie od jednego do nawet pięciu klawiszy. Dobrze jest też sprawdzić dodatkowe wyposażenie takie, jak choćby organizer kabli, złącze audio, czy też specjalna podpórka pod nadgarstki.

Jeśli chcemy, aby wyścig toczony przed ekranem komputera był jeszcze bardziej emocjonujący, dobrym rozwiązaniem z pewnością może okazać się zakup specjalnej kierownicy. To właśnie ten gadżet sprawia, że możemy poczuć się tak, jakbyśmy siedzieli w prawdziwym samochodzie, gra może więc okazać się jeszcze bardziej efektowną. Oczywiście, również kierownice różnią się między sobą, najbardziej istotne zmiany dotyczą zaś dodatków. Takimi są między innymi pedały, dźwignie zmiany biegów oraz system sprężenia zwrotnego, którego głównym celem jest sprawienie, że gra jest jeszcze bardziej realistyczna. Kryterium wyboru może być w tym wypadku także cena produktu.