Strona główna > Czy Auchan zwiększył również wynagrodzenia? Jakie są zarobki nowych pracowników, a jakie doświadczonych?

Od 1 lipca 2023 roku w Auchan wprowadzono nowe stawki wynagrodzeń dla wszystkich grup pracowników. Podano informacje dotyczące zarobków nowo zatrudnionych oraz doświadczonych pracowników.

Jakie jest wynagrodzenie pracowników Auchan?

Według informacji podanych przez Auchan, osoby, które zostały niedawno zatrudnione na stanowisku sprzedawcy-kasjera, mogą teraz otrzymać wynagrodzenie od 3800 PLN do 4650 PLN brutto, natomiast pensje nowo zatrudnionych pracowników obsługi klienta wynoszą obecnie od 3900 PLN do 4900 PLN brutto.

Pracownicy posiadający doświadczenie mogą spodziewać się wyższych wynagrodzeń. Nowe stawki obowiązują również w rozwijającej się branży e-commerce. Na przykład, nowo zatrudniony dostawca zakupów online może zarobić od 4700 PLN do 5450 PLN brutto - informuje biuro prasowe sieci.

Auchan pochwala się tym, że zapewnia swoim pracownikom szeroki wybór szkoleń i różnorodnych programów rozwojowych

W 2022 roku w przynajmniej jednym szkoleniu wzięło udział już 92% z naszych 17 000 pracowników. W 2023 roku planujemy przeszkolić wszystkich pracowników. Większość pracowników będzie uczestniczyć w kilku szkoleniach w ciągu roku. Arkadiusz Mika, dyrektor Zasobów Ludzkich w Auchan Retail Polska, mówi, że przewidujemy 4 razy więcej godzin szkoleniowych niż w poprzednim roku.

Biorąc pod uwagę akcjonariat pracowniczy i system motywacyjny w Auchan, można stwierdzić, że firma ta oferuje swoim pracownikom udział w akcjach oraz różnorodne programy motywacyjne.

Wyróżnikiem Auchan jako pracodawcy w polskiej branży retail jest program akcjonariatu pracowniczego, który firma realizuje od 2001 roku. Dzięki niemu pracownicy, niezależnie od zajmowanego stanowiska, mają możliwość stać się współwłaścicielami firmy. Od czasu wprowadzenia tego programu, ponad 90% pracowników Auchan Retail Polska stało się już współwłaścicielami przedsiębiorstwa.

Przejrzysty system motywacyjny w firmie opiera się na corocznych podwyżkach wynagrodzenia zasadniczego, premiach miesięcznych lub półrocznych, kwartalnych oraz nagrodach jubileuszowych. Wprowadzony w firmie system zarządzania umożliwia pracownikom awans, co jest ułatwione. Ponad 80% kadry Dyrektorów Auchan to osoby, które rozpoczynały swoją karierę w sieci jako zwykli pracownicy, stażyści lub managerowie działów.

Korzyści dla pracowników Auchan

W ramach dodatkowych korzyści oferowanych w Auchan, pracownicy mogą skorzystać z codziennego dofinansowania na obiady w wysokości 50% (minimum 2 dania do wyboru) w stołówce pracowniczej (lub w cateringu). Stołówka serwuje zarówno tradycyjne dania, jak i wegetariańskie. Cena drugiego dania, którą płaci pracownik, zależy od lokalizacji i wynosi od 5 zł do 8 zł, natomiast cena zupy to 2 zł. Pracownicy Auchan otrzymują także rabat na zakupy w sklepach sieci w wysokości minimum 7,5%.

Firma oferuje pracownikom opiekę medyczną za symboliczną kwotę 1 grosza, obejmującą fizjoterapię, dostęp do 14 specjalistów oraz zwrot 60% kosztów leczenia zachowawczego stomatologii. Dodatkowo, pracownicy otrzymują kartę EDENRED, na którą dwukrotnie w roku są wpłacane środki pieniężne na zakupy, tuż przed świętami.

Pracownicy są zachęcani przez firmę do skorzystania z programu MULTISPORT. W ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych udzielane jest wsparcie dostosowane do indywidualnych potrzeb, na przykład dofinansowanie wczasów pod gruszą, a nawet pożyczki na remont lub zakup mieszkania.