Strona główna > Mysz dla gamera > Mysz dla gracza

Mysz dla gracza

Myszy dla gracza to wyczynowe wersje wykorzystywanych powszechnie myszek komputerowych. Są one wyraźnie droższe, ale ich możliwości są też odpowiednio wyższe, a do tego dochodzi jeszcze zwykle futurystyczny wygląd. Gracz będzie zwracał uwagę na kilka cech myszki, kiedy będzie wybierał odpowiedni dla siebie model do swojego komputera:

- rozdzielczość – precyzja działania urządzenia jakim jest myszka dla gracza, powinna wynosić co najmniej 1600 dpi; większa wartość to wyższa precyzja działania wskaźnika;

- oprogramowanie dodatkowe – narzędzia do budowania makr i przypisywania funkcji do danych przycisków, jak również możliwość płynnego sterowania czułością myszy;

- dodatkowe przyciski – myszki dla graczy wyposażone są w dodatkowe programowalne przyciski, których nadmiar może być kłopotliwy, ale wszystko zależy od preferencji danego gracza; typowa ilość dodatkowych przycisków na myszce to 5-7, ale może być znacznie więcej;

- materiał antypoślizgowy – na myszkach dla graczy pojawiają się dodatkowe materiały antypoślizgowe zapobiegające wyślizgiwaniu się myszy z dłoni w czasie intensywnej rozgrywki; tańsze modele posiadają takie materiały w kilku kluczowych miejscach, co jest zazwyczaj zupełnie wystarczające.

Istnieje też szereg mniej ważnych, ale wciąż przydatnych cech myszy dla graczy:

- przełączanie rozdzielczości – funkcja pozwalająca na zmianę rozdzielczości przyciskiem na myszy;

- pamięć wewnętrzna – możliwość zapisywania wszystkich ustawień na myszce;

- odważniki – układ ciężarków pozwalający na dostosowanie wagi myszy i rozkładu jej masy.

 

Do tego dochodzą kwestie technologii i połączenia myszy z komputerem. Myszy laserowe są znacznie dokładniejsze od optycznych i to je uważa sięga optymalne. mysz ślizgacze​Połączenie kablowe jest z kolei pewniejsze od połączenia bezprzewodowego. Myszy przewodowe nie odmówią też współpracy z powodu braku energii. W tańszych modelach myszy bezprzewodowych może też dochodzić do zaburzeń sygnału i przesyłania błędnych danych.

Ślizgacze

Ważnym elementem myszy dla gracza są ślizgacze, które pozwalają na precyzyjniejszy i łatwiejszy ruch. Najlepiej jest, gdy są wykonane z teflonu. Korzystanie z dobrych ślizgaczy ograniczy zużycie podkładek i sprawi, że korzystanie z myszki będzie przyjemniejsze.

Za niezbędny dodatek uchodzą też same podkładki. Nowoczesne myszki działają praktycznie na wszystkich powierzchniach, ale podkładki pozwalają na upewnienie się, że nie będzie problemów. Ich spód powinien być podgumowany w celu zapewnienia stabilności podkładki.

Zobacz również