Strona główna > Mysz dla gamera > Mysz dla gracza

Mysz dla gracza

Większość z nas w dzieciństwie marzyła o karierze policjanta lub strażaka, czasami żołnierza. W dzisiejszych czasach dzieci mają jednak inne upodobania, na co wpływ ma oczywiście Internet i technologia w ogóle. Rzadko który dzieciak chce już być policjantem i zdecydowanie ciekawszą karierę mają dla niego przygotowaną gry wideo.

Dzieci marzą dzisiaj o tym, by być podziwianymi przez miliony profesjonalnymi graczami w takie gry, jak klasyczny CS i nowsze DotA czy LOL. Do realizacji tego marzenia na pewno potrzeba talentu i szczęścia, ale jak zawsze podstawą jest ciężka praca. Granie na odpowiednim poziomie w takie gry wymaga nie mniej treningu od grania na fortepianie czy uprawiania jakiegoś sportu technicznego. Przyjemność z grania schodzi na trzeci plan i chociaż dalej istnieje, gra to wyzwanie i osiągnięcia, a nie zabawa.

Nawet jeśli nie spodziewamy się, że kiedyś zagramy w głównym meczu w katowickim spodku, każdy z nas, jeśli tylko sporo gramy w różne gry, powinien zaopatrzyć się w odpowiedni do tej czynności sprzęt. Rozwój eksportu spowodował, że na rynku mamy obecnie całą masę najróżniejszego sprzętu przeznaczonego dla graczy. Najwięcej jest oczywiście kontrolerów gier, czyli padów i właśnie myszy komputerowych, podstawowego elementu gracza PC.

Na ile hasła o zapewnieniu przewagi nad innymi graczami dzięki odpowiedniemu sprzętowi są prawdziwe, każdy będzie musiał odpowiedzieć sam sobie, ale kilka kwestii bez wątpienia ma znacznie.

Czucie myszy

Kupowanie myszki online jest paradoksalnie nie najlepszym pomysłem. Dzieje się tak, ponieważ nie pozwala nam to na sprawdzenie, jak mysz leży w ręce. myszka bezprzewodowa​Dopasowanie do dłoni o wygoda korzystania to bardzo ważne kwestie. Najlepsze myszki są na to przygotowane i posiadają szereg możliwości dokładnej regulacji myszy. Można na przykład zmienić jej wagę i rozkład samej wagi poprzez system obciążników. Myszki topowe mogą nawet zmieniać kształt.

Czucie myszy to też możliwość wykorzystania dodatkowych przycisków, jakie się na niej znajdują. Zazwyczaj producenci szaleją w tej kwestii i jeśli nie sprawdzimy myszy w dłoni, żadna recenzja nam nie pomoże.

Jakość wykonania

Estetyka to jedno, a jakość wykonania to drugie. Często nawet wykonane w sposób futurystyczny myszy są naprawdę umiarkowanej jakości, ponieważ zostały spokładane w sposób wątpliwy i wykonano je z nie najlepszych materiałów. Przed zakupem należy się dokładnie myszy przyjrzeć.

Zobacz również